Konto bankowe dla seniora

W obecnych czasach banki dostosowują swoje oferty do różnych grup docelowych. Jedną z nich jest konto bankowe dla seniora. W Polsce tylko kilka banków ma przygotowaną specjalną ofertę dla grupy w wieku 50+. Konto bankowe dla seniora można otworzyć na trzy sposoby: 

  • osobiście w placówce banku,
  • przez internet,
  • przez telefon.

Na co zwrócić uwagę zakładając konto dla seniora?

Wybierając odpowiedni bank, kiedy chce się założyć samemu lub bliskiej starszej osobie konto bankowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Jednym z nich i najważniejszym są koszty. Zakładając najlepsze konto bankowe dla seniora trzeba zapoznać się szczegółowo jak prezentują się w danym banku koszty prowadzenia rachunku.

renoma danego banku. Szczególnie starsza osoba musi czuć się bezpiecznie zarówno za siebie jak i swoje oszczędności. Warto przeanalizować oferty różnych banków i wybrać ten, który posiada dobre opinie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa musi on posiadać także swoje stacjonarne oddziały jak również wszelkie inne kanały dystrybucji mają być dostępne.

Najczęściej starsze osoby wolą załatwiać swoje sprawy bezpośrednio, a nie przez internet. W związku z tym, wskazany bank najlepiej, aby posiadał dużą ilość placówek. Nie każdy emeryt przekona się do założenia jak również prowadzenia internetowego konta bankowego.

Konto bankowe dla seniora – zalety

Konto bankowe dla seniora posiada kilka zalet. W celu ułatwienia życia starszym osobom, wiele banków gwarantuje niższe opłaty za prowadzenie osobistego rachunku, w tym również niższe opłaty za wykonanie zlecenia przelewów zarówno w konkretnej placówce banku jak i przez telefon. Seniorzy mogą mieć przygotowane wyjątkowe oferty, które są stworzone tylko z myślą o nich, a posiadacze zwykłego, standardowego konta nie mają do nich dostępu. Konto bankowe dla seniorów jest świetnym rozwiązaniem. Przed wybraniem właściwego banku należy dokładnie przeanalizować opłaty i warunku funkcjonowania, aby starsza osoba czuła się w pełni bezpiecznie.