Czego można dowiedzieć się z tureckich seriali?

Czego można dowiedzieć się z tureckich seriali?

Czego można dowiedzieć się z tureckich seriali?

Od jakiegoś czasu, seriale tureckie cieszą się uznaniem oraz popularnością na całym świecie, też w Polsce. Fenomen polega na tym, że w niektórych państwach m.in. w Grecji oraz w Hiszpanii, często tureckie aktorki są bardziej popularne niż ich rodzime. Polskie produkcje serialowe stoją na wysokim poziomie, jednak telemaniacy, którzy oglądają krajowe jasno zaznaczają, że seriale tureckie dają im to, czego nie znajdują w tych krajowych.

Czego uczą seriale tureckie? 

Najbardziej popularnym tureckim serialem jest’ Wspaniałe Stulecie’, które opowiada o czasach, kiedy to Imperium Osmańskim władał sułtan Wilhelm Zdobywca, który uważany jest za najlepszego władcę w historii tego położonego nad Bosforem państwa. Prawdopodobnie jest to najlepszy serial historyczny na świecie, wystarczy spojrzeć na słupki popularności, gdyż produkcję tę, również w Polsce można obserwować za pośrednictwem Netflix. Każdy kto obserwuje historyczne seriale tureckie, powinien również sięgnąć po ‘Mehmeda Zdobywcę’, który jest równie dobry. Młodzi ludzie mogą uczyć się historii, śledząc seriale tureckie, może być to pierwszy krok do rozbudzenia pasji do historii u młodego człowieka, impuls, który sprawi, że później ten przedmiot może go zainteresować. Jak widać, seriale tureckie to oferta skierowana dla całej rodziny, przy której wszyscy będą doskonale się bawić przez długie godziny. Co ważne, w serialach kręconych nad Bosforem występują najlepsi aktorzy tureccy, nie ma mowy o tym, by któryś z artystów otrzymał propozycję zagrania i odmówił, gdyż gra jest dla niego największym powodem do dumy, chwały. Sama świadomość, że zostanie się ujrzanym przez miliony telewidzów na Netflix sprawia, że zaangażowanie wzrasta. Turcja ma ambicje, by prezentować się jako państwo w pełni europejskie, choć państwo terytorialnie położone jest w Azji, jednak ma aspiracje proeuropejskie od czasów Ataturka a tamtejsze seriale mają udowodnić, że w kraju nad Bosforem żyje się tak jak na Starym Kontynencie.

Który kanał jest najlepszy dla fana tureckich seriali?

Produkcje można śledzić w Netflix, TVP, TVP VOD, jednak każdy prawdziwy fan sięgnie po kanał Dizi, który jest w ofercie WP Pilot oraz PLAY NOW. Telemaniacy otrzymują ulubione seriale w j. polskim oraz w świetnej jakości HD.