Kwiaty letnie cz. 2

Maki różnobarwne letnie sieje się w marcu z dużą ilością piasku. Są ładne, ale krótko kwitną.

Powój (Convolvulus tricolor). Siać w marcu. Kwiaty szafirowo-białe dzwonki, są otwarte głównie rano, a w pogodę i dłużej. Jest kilka odmian, można siewać mieszany.

Portulak, Niska roślinka o kwiatkach różnych barw, jaskrawych otwartych tylko, gdy na nie słońce świeci. Siać w marcu (dodać dużo piasku do nasion).

Rezeda wielkokwiatowa (lepsza od zwykłej). Niepozorny, ale dla miłej woni ulubiony kwiatek. Trzeba siać od marca, do początku czerwca kilka razy, bo prędko przekwita, a wtedy nie zdobi.

Ubiorek (Iberis amara i ładny Princeps), kwiaty ma białe a Ipurpurea — czerwonawe. Siać w marcu. Krótko kwitnie.

b) Kwiaty letnie grządkowe do siewu w gruncie.

Chmiel japoński. Zwykły i biało pstry, wysoki do 5 m. i wyżej. Siać obrzednio, w marcu. Dać tyki wysokie i mocne. Można też puścić go po drutach przy budynkach lub użyć do okrycia altan.

Cyprys letni (Kochia trichophylla). Siać na rozsadniku (lub w inspekcie), w marcu. Gdy podrośnie, sadzić na grządkach pojedynczo lub co 25 cm. Można strzyc, gdy się rozrośnie, a utworzy zielony, niski żywopłot np. od tyłu grządki. Sam się wysiewa, gdzie już rósł a te wsiewki można przesadzać. Na jesieni listki czerwienieją.